تبلیغات
آسا وبلاگ - بیمارستانی که تبدیل به خانه بیمارانش شد
 
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی,خوش آمدید به وبلاگ من.
اینجانب محمدرضا هدایتی متولد نی ریز فارس,دانشجوی مهندسی برق دانشگاه صنعتی همدان هستم.
لطفا برای بهبودی مطالب این وبلاگ ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید.لطفا ما را در افزایش کیفیت مطالب یاری کنید...

مدیر وبلاگ : محمد MRT
صفحات جانبی
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


کد ساعت فلش


فال حافظ

ابزار فال حافظکد لوگو حمایت از کشور ایران

آسا وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم

جایی که در دهه ی 60 میلادی به عنوان بیمارستان به وجود آمد، طی سالها تبدیل به یک مجموعه ی خودکفا شد که بیماران و خانواده هایشان در نهایت همدلی و هماهنگی با پرسنل بیمارستان در آنجا زندگی می کنند.
برترین ها: جایی که در دهه ی 60 میلادی به عنوان بیمارستان به وجود آمد، طی سالها تبدیل به یک مجموعه ی خودکفا شد که بیماران و خانواده هایشان در نهایت همدلی و هماهنگی با پرسنل بیمارستان در آنجا زندگی می کنند. 36 بیمار، این بیمارستان را محل اقامت دایمی خود قرار داده اند و در حالی که درمان خود را دریافت می کنند، در کنار خانواده شان کار می کنند تا مواد غذایی خود را پرورش دهند و غذای خودشان را بپزند.

بیمارستانی که تبدیل به خانه ی بیمارانش شد

حدود 5 دهه ی پیش، یک شرکت دولتی برای کارگرهایش که به یک بیماری ریوی به نام pneumoconiosis مبتلا شده بودند این بیمارستان را تاسیس کرد. وقتی که در سال 2000 آن شرکت ورشکسته شد، مقامات دولتی اداره ی بیمارستان را به عهده گرفتند و پرداخت حقوق دکترها و کارکنان آن را ادامه دادند. اما بودجه ی بیمارستان محدود بود و بیشتر 400 بیمار در نهایت به دیگر بیمارستان ها منتقل شدند. کاهش بیمار ادامه یافت تا تنها 36 بیمار در این بیمارستان باقی بماند. بعضی از بستگان این بیماران با پرداخت شبی یک دلار در کنار انها زندگی می کنند.

بیمارستانی که تبدیل به خانه ی بیمارانش شد

نهایتا شورای محلی مالکیت این بیمارستان را به فو جیانگهوا (Fu Jianghua) کسی که از سال 1983 در این مکان کار می کند و هم اکنون مدیریت اینجا را دارد سپرد. تحت رهبری او، بیمارستان از محل هزینه ای که بیمه ی بیماران پرداخت می کند اداره می شود. اینجا هم اکنون شبیه یک روستاست که ساکنین آن سبزی می کارند، با هم آشپزی می کنند و برای سرگرمی ورق بازی می کنند.

بیمارستانی که تبدیل به خانه ی بیمارانش شد

این شرایط رویایی به نظر می رسد ولی ساکنین این بیمارستان در شرایط بدی زندگی می کنند. هیچ بیمار جدیدی به اینجا نمی آید پس درآمد فقط محدود به پرداختی های بیمه است. بودجه ای برای رسیدگی به محیط ساختمان، پنجره های شکسته و اتاق های متروک وجود ندارد. فو نگران است که آنها به زودی ورشکسته شوند و نگهداری همین تعداد بیمار نیز غیر ممکن گردد.

بیمارستانی که تبدیل به خانه ی بیمارانش شد

علی رغم سختی ها، فوعقیده دارد رویکرد بیمارستان در مورد اینکه بیماران بتوانند به طور دایمی در آنجا با خانواده هایشان زندگی کنند، درست بوده است. او می گوید:" اگر فقط بیماران را درمان کنیم، خودمان را در راه نابودی قرار داده ایم. ما باید در همه جهات حرکت کنیم، این تنها راه نجات است."

بیمارستانی که تبدیل به خانه ی بیمارانش شد

برای الان، ساکنین اینجا می توانند مخارج را مدیریت کنند. بعضی از آنها مثل Lin Ziming  85 ساله برای سی سال است که به خاطر بیماری ریوی در اینجا زندگی می کنند. بعضی دیگر مثل Wang Tianfang تنها برای چندسال اینجا بوده اند. همه ی آنها اینجا را بخاطر هزینه ی کمتر درمان و حس همبستگی انتخاب کرده اند. همان طور که Tianfang می گوید:" اینجا انگارهمه با هم فامیل هستند."